Quick Links
Skip to main contentSkip to navigation

Rock Hills USD 107

  • Justin Angleton

    Board Member
  • Aundrea Badger

    PreK Paraprofessional
  • Megan Badger

    Third Grade Teacher
  • Lacey Beckman

    Resource Paraprofessional
  • Rex Boley

    District Superintendent
  • Darwin Bouray

    K-5 Special Education Teacher
  • Tina Boyles

    K-5 Special Education Teacher
  • Cassi Bozarth

    PK-5 Principal
  • Kimberly Brown

    First Grade Teacher
  • Meghan Cason

    Third Grade Teacher
  • Ashton Cates

    First Grade Teacher
  • Tiarra Cluck

    K-5 Special Education Paraprofessional
  • Becky Cockroft

    Suburban Driver
  • Jana Coil

    K-12 School Psychologist, HS Volleyball Coach, JH Scholars Bowl
  • Tiffany Collins

    9-12 Mathematics, JH Volleyball Coach
  • Joe Colson

    Bus Driver
  • Billie Cox

    HS Math, District Technology Coordinator
  • Hannah Daniels

    Kindergarten Teacher
  • Ana Davis

    K-5 MTSS Paraprofessional
  • Libby Duffy

    Fifth Grade Teacher
  • Zachary Duffy

    Weights, JH/HS Boys Basketball, 6-12 Activities Director
  • Megan Duskie

    Second Grade Teacher
  • Suzanne Eckhardt

    MTSS Coordinator, IPS, 6-12 Librarian
  • Barbara Elbracht

    K-12 Vocal Music, 5-12 Band Teacher
  • Francine Ernst

    K-5 Food Service
  • Kevin Feldkamp

    JH Math Teacher, JH Track Coach
  • Audrey Felio

    Suburban Driver
  • Brenda Flinn

    Head Cook
  • Bobi Fogo

    School Board Member
  • Nate Foster

    Asst. Facilities Director, Mechanic
  • Wayne Frost

    Board Member
  • Heather Garst

    K-5 Special Education Teacher
  • Kara Gilbert

    Physical Science, Biology, Chemistry, Human Anatomy
  • Jill Griffith

    6-12 Business Teacher, FBLA Sponsor
  • Terry Griffith

    K-5 Physical Education Teacher
  • Marc Grout

    School Board Member
  • Jamie Harvey

    6-12 Physical Education Teacher, HS Golf Coach
  • Kelly Hendryx

    6-9 English Teacher
  • Otis Hendryx

    9-12 Social Studies, JR/HS Football Coach, JH Girls Basketball Coach
  • Dusti Herz

    6-12 Special Education Paraprofessional
  • Janet Higer

    School Board Clerk
  • Brandon Hollerich

    School Board Member
  • Shyanne Kastrup

    6-12 Counselor, NHS Sponsor
  • Tammy Kimminau

  • Jenna Langer

    Agriculture, FFA
  • Sheila Lorence

    Cook
  • Sherry Marr

    Bus Driver
  • Anita McChesney

    Suburban Driver
  • Derek McChesney

    Bus Driver
  • Amy McDill

    6-12 Special Education Teacher
  • Sheila McEntee

    Custodian
  • Virginia McKeown

    K-12 Art Teacher
  • Joni Meier

    K- 5 Food Service
  • Trinity Mello

    Resource Paraprofessional
  • Sam Meyers

    6-12 Principal
  • Kenny Mizner

    School Board President
  • Rachel Mundt

    STEM Teacher
  • Nicholas Naasz

    JH Social Studies, MTSS Coordinator
  • Laurie Neilson

    Custodian
  • Sarah Ortman

    PreK-5 School Secretary
  • Kevin Ost

    Cabinetmaking
  • Nikki Ost

    Kindergarten Teacher
  • June Pumphrey

    6-12 Special Education Paraprofessional
  • Daniel Reid

    Custodian
  • Chris Rhea

    6-8 Science, Physics, Field Biology, Robotics Club
  • Amy Rice

    K-5 MTSS Paraprofessional
  • Erik Rothchild

  • Jaid Runft

    Principal’s Secretary
  • Anna Schoen

    Speech Language Pathologist
  • Tandra Sholtz

    PreK-5 Custodian
  • Jessica Shulda

    PreK Teacher, HS Dance Coach
  • Kaylyn Spiess

    4th Grade
  • Patricia Topliff

    Suburban Driver
  • Daisy Tucker

    MTSS Paraprofessional
  • Stuart Vance

    MTSS Paraprofessional
  • Chandra Wagner

    MTSS Paraprofessional
  • Jennifer Walker

    10-12 English
  • Sarah Warne

    MTSS Coordinator
  • June White

    6-12 Special Education Paraprofessional
  • Audra Wilburn

    MTTS/Library Paraprofessional
  • Brenden Wirth

    School Board Vice President
  • Jillian Worm

    K-5 Special Education Paraprofessional